Czy mechanik potrzebuje pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej?

Czy mechanik musi mieć pozwolenie na prowadzenie własnej działalności?

    Zamierzasz otworzyć w niedługim czasie własny auto warsztat? Zatem powinieneś działać w zupełności zgodnie z literą prawa. Co do tego zapewne żaden z mechaników nie powinien miewać żadnych wątpliwości. Wcale nie jest powiedziane, że założenie warsztatu samochodowego jest aż takie łatwe. Jednakowoż powinieneś sobie poradzić.

    Na pewno należałoby najpierw wertować dokładnie fora dyskusyjne. Co jak co, ale bardzo często to właśnie na forach damy radę znaleźć dużo wartościowych treści o pozwoleniach. Bardzo często mechanicy ze sporą chęcią dzielą się własnymi przemyśleniami oraz doświadczeniami. To wielce pocieszające, ponieważ nasze początki pewnie nie należą do łatwych.

    Miejmy na uwadze, że jeśli będziemy świadczyli usługi instalacyjne, to znaczy rozchodzi się o instalację gazu, bez cienia wątpliwości powinniśmy mieć stosowne uprawnienia. To samo jeżeli będziemy grzebać w elektronice bądź silniku. Chyba oczywiste, że choć większość usług związanych z motoryzacją nie stanowi dla doświadczonego mechanika żadnego kłopotu, to jednakowoż są pewne kwestie, które wymagają stosownych uprawnień. No i dobrze, w końcu rozchodzi się w tej chwili o bezpieczeństwo!

    Należy mieć także mieć zezwolenie środowiskowe. To raczej coś oczywistego, że w szczególności po wejściu Polski w struktury unijne, wszystko co ma związek z ochroną środowiska naturalnego jest wielce ważne. Trzeba mieć nadzieję, że Polska będzie krajem, w którym mechanicy umieją zadbać o środowisko naturalne.

    Krótka piłka – zezwolenia są faktycznie niezbędne, choć na całe szczęście nie jest ich aż tak przeraźliwie dużo.

Autor wpisu: taśma z nadrukiem