Jak samodzielnie wykonać reklamę na busie?

W jaki sposób osobiście wykonać reklamę na aucie?

Folia reklamowa na służbowym aucie jest najtańszą strategią promocji. Jest perfekcyjną propozycją na efektywne reklamowanie, artykułu, własnej spółki czy oferowanych usługi. Ruchliwość, sposobność trafienia do nowych kategorii konsumentów to zasadnicza cecha grafik marketingowych na pojazdach, pojazdach – autach.

W jaki sposób przygotować promocję – okleić swój samochód?

Wbrew temu co mogłoby się wydawać bynajmniej nie jest to bardzo skomplikowana operacja. Zależnie od tego, jaki posiadamy koncept na własną reklamę, takiej technologii przygotowania będziemy musieli użyć. Najpopularniejszą – atrakcyjną oraz najbanalniejszą do samodzielnego stworzenia jest grafika reklamowa cięta z folii samoprzylepnych. Jaką metodą się zatem zabrać do stworzenia naszego arcydzieła?

Po pierwsze należy zacząć od projektu graficznego, mianowicie co oraz gdzie ma się znaleźć, w jakich kolorach, jak duże i najważniejsze, na jakich częściach ciężarówki. Pod kątem tego jak na przykład zaplanujemy położenie własnych napisów na poszczególnych podzespołach – elementach samochodu, będziemy musieli dostosować gatunek folii oraz potencjalnie metodę jej nakładania. Podpowiadamy początkującym, żeby startowali od jak najbardziej płaskich fragmentów bryły samochodu. Dlaczego ? – ponieważ reklama w takich miejscach (gładkich) będzie najlżejsza do przyklejenia – oklejenia oraz jakby tego było mało, cena okleiny na proste powierzchnie okaże się tańsza od folii na przykład odlewanych.

Początkowy krok – opracowujemy reklamę na samochodzie.

Poczynając od tego wszystko się zaczyna. Stanowi to pierwszy i główny krok, przybliżający nas – właścicieli biznesów do celu, którym ma być oblepione w wyśmienitą reklamę na samochód. Żeby stworzyć taki schemat, doskonale by było posiadać dowolny program graficzny. Powszechnie wykorzystywane do projektowania grafik – ofert reklamowych, są aplikacje ze „stajni” Corela oraz Adobe. W przypadku gdy posiadamy zainstalowany na komputerze którąkolwiek z odsłon na przykład Corel Draw, to wystarczy zrobić fotografie z idealnie prostopadłej lokalizacji (absolutnie nie z perspektywy), dwóch drzwi bocznych oraz tyłu pojazdu. Na następnym etapie należy starannie wymierzyć auto w „realu” – tak byśmy mogli pracować nad designem w jakiejś skali. Rekomendujemy używanie skali bądź jeden do jednego, bądź 1:10. Unikniemy taką metodą pomyłki przy eksportach projektów do programów tnących ewentualnie drukujących własną przygotowaną grafikę. W przypadku gdy posiadamy już fotografie samochodu, poznaliśmy jego rzeczywiste wymiary, mamy w posiadaniu laptop oraz odpowiedni program plastyczny, to jesteśmy w stanie zacząć realizowanie naszej reklamy.